Prisinfo på vår app
Manglende prisinfo på appen for Iphone brukere
Nettsidene fremstår relativt gjenkjennelig, men har fått noen nye funksjoner som kalender og endret visning av brosjyrer og medlemsbladet Mea. Det er også lagt en plan for å legge inn stadig mer informasjon og bakgrunnsstoff enn i dag, i tillegg til en oppdatert versjon av kontaktinformasjon med bilder og omtale av ansatte og av tillitsmenn- og kvinner.
Informasjonsleder Jan-Erik Indrestrand sier basisinformasjonen er på plass i den nye nettsiden. Innholdet i en del av menyvalgene, som Brosjyrer og Høringer blir lagt ut når aktuelt stoff er klart til å publiseres. Det er derfor noen menyvalg som har lite eller intet innhold så langt, men dette skal stadig fylles på, forklarer han.
Når det gjelder medlemslagenes nettsider, så er de Fiskarlagets regionkontorer som primært skal drifte egne nettsteder. Det enkelte organisasjonsleddet er nå klarere markert i den nye nettsiden enn før og dette er fordi vil vil vise frem hele organisasjonen på en enda tydeligere måte også på nett, sier Indrestrand.
De ansatte ved regionkontorene fikk under en samling i desember en opplæringsrunde i å håndtere og legge ut nettsaker med bilder og dokumentvedlegg på egen regions nettside. Fylkeslagenes sider vil også bli oppdatert med kontaktinformasjon og bakgrunnsartikler i tillegg til vanlige nettsaker
-Det skal være lettere å finne frem på siden vår etter oppgraderingen, sier informasjonslederen. Det er laget noen flere menyvalg, blant annet med plass for ulike typer dokumenter slik at medlemmer og andre fort skal kunne finne protokoller, høringsdokumenter og lignende.
Den nye nettsiden har samme adresse som før – www.fiskarlaget.no.
Tobissesongen avsluttet i uken
Kronikk: Norsk Villfisk mener vi ta vare på det som har skapt suksess i villfisknæringen og sammen se på hva vi kan endre for å vokse videre
Loven skal bygge på naturmangfoldsloven og gjøre det mulig å verne havområder 200nm fra land
Sildelaget har skiftet leverandør for kredittforsikringen fra Atradius til Allianze Trade (tidligere Euler Hermes) fra 1. juni 2022
Norges Fiskarlag ser svært positivt på at myndighetene nå har godtatt forslaget om en kvotesamarbeidsordning for de minste båtene i pelagisk sektor
Fra 1. juli 2022 og inntil videre gjelder følgende avgift til Norges Sildesalgslag: