Møt oss på Nor-Fishing
Neste uke er endelig fiskerimessen i Trondheim tilbake, møt oss på stand og kom på arrangementet vårt onsdagen
Norges Sildesalgslag oppretter ny stilling som rådgiver/analytiker ved sitt kontor i Bergen
Dette er en nyopprettet stilling il salgs og markedsavdelingen. Stillingen vil rapportere til salgsdirektøren og inngå i et team med to seniorrådgivere.
Kvalifikasjoner:
Arbeidsoppgaver:
Norges Sildesalgslag kan tilby konkurransedyktige betingelser og et godt arbeidsmiljø.
Om arbeidsgiveren
Norges Sildesalgslag SA er fiskernes markedsplass for salg av pelagisk fisk (bl.a. sild og makrell) til kunder i inn- og utland. Via Sildelaget ble det i 2017 omsatt 1,5 mill. tonn fisk for ca. 7 milliarder NOK. Sildelaget, som representerer fiskerne, høster av fornybare fiskeriressurser som for all fremtid vil kunne bidra til å mette verdens befolkning. Sildelaget er en stolt bidragsyter til at nær alle arter som omsettes gjennom selskapet er miljøsertifisert. Siste nytt av elektroniske løsninger er tatt i bruk for å effektivisere vår produksjon og det tilbys en effektiv markedsplass med lave transaksjonskostnader. Nær 85% av handelen i Sildelaget gjennomføres ved elektroniske auksjoner. Sjømatnæringen generelt er i vekst og utpekt som et satsingsområde for landet vårt. Arbeidet i Sildelaget har et globalt perspektiv. Sildelaget holder til med sine ca 40 ansatte i moderne lokaler i eget hus i Bergen med Bryggen og Håkonshallen som naboer. Selskapet har en sunn og god økonomi.
For full annonse og kontaktperson klikk her:
Godt makrellfiske for den minste flåten, litt aktivitet fra havet
Bare syv av de opprinnelig ti påmeldte båtene som fikk kvoter for å fiske, er fortsatt med
Årets havgående opprenskingstokt gikk i gang før helgen, meld fra om dere har mistet noe
Tirsdag 16 august blir det flere innlegg og debatter om fiskerinæringen under Arendalsuken. Det vil bli live strømming av arrangementet
Følgende minstepriser gjelder med virkning fra 15.08.2022:
Lørdag 6 august var det endelig anledning til å døpe Vikingbank på Karmøy, ti måneder etter at båten ble levert