Fiskets gang uke 11
Loddefiske i Barentshavet nærmer seg slutten og jevnt sig på kolmulefiske
Kvoter på fartøynivå for 2018 er nå tildelt for flere av de pelagiske fiskeslagene og finnes under «Fartøykvoter».
Første uken av 2018 jobber vi også med årsoppgjør for fleksible kvoter på fartøynivå, dvs. NVG-sild, kolmule, makrell og nordsjøsild.
Det vil si at eventuelt over- eller underfisket kvantum i 2017 nå overføres til 2018 på fartøynivå og i henhold til hvilke regler som gjelder for den enkelte kvotegruppe.
Nærmere info om status for det enkelte fiskeslag er tilgjengelig under «fartøykvoter». Se «tilleggsinformasjon til visning av fartøykvoter».
I søkefeltet «fangstleverandør» kan du se på kvotestatus på alle fartøy som leverer fangst gjennom Norges Sildesalgslag.
Det er viktig at hver enkelt reder sjekker fartøyets 2018-kvoter på www.sildelaget.no mot egne opplysninger og tar kontakt dersom dette ikke stemmer med egne opplysninger. Detaljer om kvotestatus for eget fartøy kan også finnes ved å logge inn på vår ekstranettside.
Vinnende bud i budloggen midlertidig fjernet fra 16. mars
Årets beste loddeuke i nord, og fortsatt knallfiske etter kolmule. Sildefiske i mål for vinteren.
Over 8 000 tonn lodde er tatt så langt denne uken på feltene i nord
Norge får fiske 383 tonn makrellstørje i 2023, som er en økning på 68 tonn fra 2022
Melding fra Fiskeridirektøren
Messestand: Fiskerigata 10, Kong Øystein Hall, Kabelvåg