Møt Sildelaget på LofotFishing-messen 1.- 3. april

Publisert: av Roar Bjånesøy

Sildelaget er med på egen stand når fiskerinæringen møtes i Kabelvåg til helgen, 1-3 april, for årets LofotFishing

Arrangørene forventer over 4000 besøkende og har rundt 140 utstillerere når Lofotfishing endelig kan bli et treffpunkt for fiskerinæringen igjen.

Sildelaget er med som utstiller i år, både på Lofoten og senere i år på Nor-Fishing i Trondheim.

- Det ble besluttet etter messen i 2019 at Sildelaget skulle ha stand på neste Lofotfishing. Når satte jo pandemien en stopper for nesten alle fysiske arrangementerr en stund, men det skal bli kjekt å endelig få møte fiskerne og andre i næringen igjen, sier Roar Bjånesøy, informasjonsleder i Sildelaget.

- Vi har hatt noen hektiske sildesesonger i nord de siste årene og et loddefiske som nettopp er avsluttet. Vi ser frem til å prate med fiskerne om dette og alle andre ting de har på hjertet. De er mer en velkommen  på vår stand i Lofotpostengata, sier Bjånesøy

Siste nytt