Økt minstepris på nordsjøsild fra 25. september
Følgende minstepriser gjelder med virkning fra mandag 25.09.23:
Ikke gå glipp av godt innhold fra Arendalsuken - sjekk livestream link her.
Fiskerinæringa er en av Norges viktigste næringer.
Den norske fiskeflåten har i århundrer skapt vekst og verdier, bidratt til bosetting og arbeidsplasser langs hele kysten og vært en stabil leverandør av bærekraftig mat til hele verden. I alle disse årene har næringa spilt på lag med myndighetene og sørget for god forvaltning av vår aller viktigste ressurs: Fisken.
For uten fisken er det ingen næring.
Så har det skjedd mye de siste hundre årene. Og det skal skje mye i de hundre neste. Nå skriver vi 2023, og det er på tide å ta debatten om hva fiskerinæringas samfunnskontrakt er i dag, og hva den skal være i morgen.
For selv om fiskerinæringa er en av landets viktigste næringer, så har også vi våre utfordringer. Hva er de viktigste utfordringene, og hvordan kan de løses?
Fiskerportal korrekt
Et par gode fangstdager....og mange båter på feltet, dro makrelltotalen til 33 500 tonn forrige uke
Det er komt en regnefeil i Fiskerportalen, slik at prisene der ikke stemmer med snittet.
Ta kontakt med salgsbordet for prisinformasjon.
MENY har delt ut Matskattstipendet siden 2015, men det er første gang en fiskeprodusent går helt til topps i kåringen. På utdelingen 14. september gikk vinnerstipendet på 300 000 til Juviksild fra Aukra på Romsdalskysten.
Fra mandag 18. september 2023 gjelder følgende minstepriser for NVG-sild til konsum
Følgende minstepriser gjelder med virkning fra mandag 18.09.23: