Valglisten til nytt årsmøte i Sildelaget er klar

Publisert: av Roar Bjånesøy

Valg på nye utsendinger til Sildelagets årsmøter for perioden 2019-2021 er gjennomført. Her er resultatene.

Valgene på utsendinger med vararepresentanter ble avholdt i slutten på 2018 for alle gruppene. Alle de valgte er nå underrettet.

-Nytt for denne perioden er at hver utsending ikke har egne varautsendinger. Varautsendinger er nå listet opp i rekkefølge der førstemann blir forespurt å stille uansett hvilken utsending som melder forfall innen hver gruppe/region, sier personalleder i Sildelaget, Grete Ellingsen. Denne endringen i vedtektene ble gjort i 2018 for å få et fulltallig årsmøte.

Årsmøtet i 2019, som blir det første for de nye utsendingene, skal avholdes i Bodø 23. -24 Mai 2019.

Årsmøtets utsendinger velges blant aktive fiskere i de ulike flåtegrupper. Årsmøtet er satt sammen forholdsmessig etter antall medlemsfartøy i de ulike flåtegrupper, fartøyenes geografiske tilhørighet, eiere/mannskap, og består av 60 utsendinger.

Årsmøtet bestemmer blant annet lagets vedtekter, velger styret, kontrollkomité og andre utvalg.
I tillegg fastsetter Årsmøtet lagsavgiften.

-Vi planlegger å holde et informasjonsmøte for de nye utsendingene i løpet av våren 2019 og kommer nærmere tilbake til dette, sier Ellingsen.

Mer om Årsmøtene og protokoller for tidligere årsmøter finner man her:

Her er valglisten ( med forbehold om godkjenning i Kontrollkomiteen)

 

 

  ÅRSMØTET 2019 - 2021    
           
           
RINGNOT          
           
Finnmark eiere          
  Utsending   Kurt Bjarne Nilsen HAMMERFEST 1
  1   Joar Majala HAVØYSUND  
  2   Jardar Majala HAVØYSUND  
           
Troms eiere          
  Utsending   Geir Lundberg GRATANGEN 2
  1   Knut Martin Karlsen TROMSØ  
  2        
           
Nordland eiere          
  Utsending   Ivar Andreassen BODØ 3
  Utsending   Stine Ytterstad ÅLESUND 4
  1   Jonny Berfjord DØNNA  
  2   Birger H. Dahl BODØ  
  3   Audun Sørheim HALSA  
  4   Marius Ytterstad LØDINGEN  
           
Finnmark til Nordland mannskap          
  Utsending   Even Bowitz EVENSKJER 5
  Utsending   Hans Ole Johansen SKATVAL 6
  1   Ståle Johan Sarassen TONNES  
  2   Magnus Vollen SORTLAND  
  3   Ole K. Hermansen RYPEFJORD  
  4   Johnny Roger Jakobsen BODØ  
           
Trøndelag eiere          
  Utending   Audhild Hepsø STEINSDALEN 7
  1   Kjartan Ervik DYRVIK  
  2   Eirik Ulsund RØRVIK  
           
Møre og Romsdal eiere          
  Utsending   Henning Veibust ÅLESUND 8
  Utsending   Jan Andre Stølen ÅLESUND 9
  Utsending   Knut Arne Vik ØRSTA 10
  Utsending   Petter Geir Smådal LEINØY 11
  Utsending   Rita Sævik BØLANDET 12
  1   Gunnar Longva ÅLESUND  
  2   Janne Grethe Strand Aasnes ÅLESUND  
  3   Terje Teige ULSTEINVIK  
  4   Eva Toril Strand Averøy  
  5   Lise Strand ÅLESUND  
  6   Frank Rogne LEINØY  
  7   Andreas Leine LEINØY  
  8   Ronald Ervik ÅLESUND  
  9   Knut Roe Nygård MIDSUND  
  10   Per Magne Eggesbø ÅLESUND  
           
Ringnot Sogn og Fjordane eiere          
  Utending   Siv Madsen FLORØ 13
  1   Agnar Lyng MÅLØY  
  2   Jan Torvanger BREMANGER  
           
Trøndelag til Sogn og Fjordane mannskap          
  Utsending   Arne Ringstad TJØRVÅG 14
  Utsending   Arve Myklebust LEINØY 15
  Utsending   Eilert-Geir Kvalsvik NERLANDSØY 16
  Utsending   Eivind Mikal Sævik BØLANDET 17
  1   Håkon Wahl BOGØYVÆR  
  2   Harald Muren Nerlandsøy  
  3   Vebjørn Sundnes FOSNAVÅG  
  4   Atle-Svein Honningsvåg STADLANDET  
  5   Haakon Pettersen EGERSUND  
  6   Hallgeir Tarberg MOLDTUSTRANDA  
  7   Tore Johnsen Thu ÅLESUND  
  8   Adrian Sørlie MIDSUND  
           
Hordaland eiere          
  Utsending   Arne Birkeland STOREBØ 18
  Utsending   Christian Halstensen BEKKJARVIK 19
  Utsending   Lars Johan Melingen TORANGSVÅG 20
  Utsending   Lars Magne Eidesvik BØMLO 21
  Utsending   Ola Olsen VESTRE VINNESVÅG 22
  Utsending   Per William Lie KOLLTVEIT 23
  Utsending   Trond Østervold TORANGSVÅG 24
  1   Kristian Sandtorv HJELLESTAD  
  2   Ole Inge Møgster KOLBEINSVIK  
  3   Asle Halstensen BEKKJARVIK  
  4   Alvin Gullaksen FONNES  
  5   Knut Inge Østervold TORANGSVÅG  
  6   Jonn Garvik Lepsøy  
  7   Hans Reidar Njåstad STOLMEN  
  8   Inge Møgster BEKKJARVIK  
  9   Lars Ove Stenevik BEKKJARVIK  
  10   Malene Skår TORANGSVÅG  
  11   Alf Ove Østervold TORANGSVÅG  
  12   Astrid Dale LEPSØY  
  13   Stig Østervold Torangsvåg  
  14   Torgeir Seim Lepsøy  
           
Rogaland eiere Utsending   Torbjørn Vea VEDAVÅGEN 25
  1   Trygve Helland Vea VEDAVÅGEN  
  2   June Roaldsen ANKENESSTRAND  
           
Hordaland Rogaland mannskap          
  Utsending   Ingmar Taranger TORANGSVÅG 26
  Utsending   Ole Anker Hevrøy BEKKJARVIK 27
  Utsending   Sverre Rabben BEKKJARVIK 28
  Utsending   Thomas Hjønnevåg STRAUME 29
  1   Stein Magnar Melingen TORANGSVÅG  
  2   Roger Vik RONG  
  3   Martin Thomassen LYNGDAL  
  4   Aleksander Bjørnevik FINNÅS  
  5   Otto Andre Vilhelmsen SKOGSVÅG  
  6   Harald Ringdal STOREBØ  
  7   Trond Ivar Drønen BERGEN  
  8   Svein Ove Haugland ASK  
KYST          
           
Region Nord Norge Utsending   Edvin Einebærholm HERØY 30
  Utsending   Einar Helge Meløysund ENGAVÅGEN 31
  Utsending   Håkon Gullvik SORTLAND 32
  Utsending   Jan Petter Børresen BØSTAD 33
  Utsending   Kjell Bjørnar Bakken Bodø 34
  Utsending   Rolf Guttorm Kristoffersen MYRE 35
  Utsending   Sten Angelsen LEKNES 36
  Utsending   Tommy Dammen BODØ 37
  1   Sigvald Berntsen FJORDGARD  
  2   Kjell Klausen STRAUMSJØEN  
  3   Egil Andreas Buschmann DIGERMULEN  
  4   Stig Atle Sivertsen LANDEGODE  
  5   Pål Martin Hansen Tromsø  
  6   Morten Ingebrigtsen AKKARFJORD  
  7   Vidar Borgen MYRE  
  8   Alexander Olsen Leknes  
           
Region Midt Norge          
  Utsending   Arnfinn Arnøy KOLVEREID 38
  Utsending   Espen Nilsen DYRVIK 39
  Utsending   Inge Storehaug KVAMMEN 40
  Utsending   Jan Arve Heggøy HOLMEDAL 41
  Utsending   Lars Helge Saltskår ALVERSUND 42
  Utsending   Olav Fredriksen SMØLA 43
  Utsending   Roar Norheim Bulandet 44
  1   Tor Hugo Bergtun AUKRA  
  2   Vidar Einebærholm BYRKNESØY  
  3   Gunnar Stokke Ulsteinvik  
  4   John Oskar Gustad KRISTIANSUND  
  5   Stener Andrè Hepsø STEINSDALEN  
  6   Erik Gåsvær HARDBAKKE  
  7   Magnar Lending KOLGROV  
           
Region Sør Norge          
  Utsending   Albert Ferkingstad STOL 45
  Utsending   Arild Sekkingstad BEKKJARVIK 46
  Utsending   Dag Jone Tollevik HAUGESUND 47
  Utsending   Geir Stuve Rommetveit SAGVÅG 48
  Utsending   Henning Olaf Iversen VESTERØY 49
  Utsending   Inge Glesnes GLESVÆR 50
  Utsending   Roar Benjaminson SVEIO 51
  1   Bjørn Sørli Waage URANGSVÅG  
  2   Alf Ulland HIDRASUND  
  3   Kåre Heggebø ØLEN  
  4   Gaut Harald Gautesen RØVÆR  
  5   Bjørn Erling Benjaminson HALSNØY KLOSTER  
  6   Bjarte Sandtorv HAGAVIK  
  7   Johnny Magne Sjo HALSNØY KL  
TRÅL          
           
Hele landet - eiere          
  Utsending   Aleksander Vedø VEAVÅGEN 52
  Utsending   Anders Klovning UTSIRA 53
  Utsending   Bjarte Nordtun BREMNES 54
  Utsending   Carl Fredrik Aamodt KRISTIANSAND 55
  Utsending   Helge Olav Vikshåland VEAVÅGEN 56
  Utsending   Ståle Lønning BØMLO 57
  1   Finn M. Alvestad BOKN  
  2   Terje Eriksen SKUDENESHAVN  
  3   Svein Atle Lønning BØMLO  
  4   Celius Eidesvik BØMLO  
  5   Frode Kvalsvik FOSNAVÅG  
  6   Geir Ove Vikshåland ÅKREHAMN  
           
Hele landet - mannskap          
  Utsending   Kjell Sivertsen BØMLO 58
  Utsending   Leif Magne Ytreland VEAVÅGEN 59
  Utsending   Steinar Langåker STOL 60
  1   Geir Kenneth Eriksen ÅKREHAMN  
  2   Kenneth Tøkje BEKKJARVIK  
  3   Jarle Prestbø BOKN  
  4   Magnar Kristofferen KOPERVIK  

Siste nytt