Kraftig fall i eksporten av makrell
Laveste januartall siden 1990
04.02.2026 10:05 | Av Martine KorsøenNorges sjømatråd skriver følgende i sin rapport om sjømateksport.
Makrellkvoten er satt ned med hele 53 prosent sammenlignet med fjoråret, noe som vil prege både fangst og eksport i år.
- Norge eksporterte 9 086 tonn makrell til en verdi av 478 millioner kroner i januar
- Verdien falt med 280 millioner kroner, eller 37 prosent, sammenlignet med samme måned i fjor
- Volumet falt med 63 prosent
- Sør-Korea, Kina og USA var de største markedene for makrell i januar
- I tillegg har Storbritannia innført krav om at egne båter skal lande minst 70 prosent av makrellfangstene i eget land. Det vil frata den norske industrien mulighetene til å konkurrere om råstoffet og vil påvirke eksporten fra Norge ytterligere, sier ansvarlig for pelagiske arter i Norges sjømatråd, Jan Eirik Johnsen.
Laveste volum på 36 år
I januar ble det kun landet 7 500 tonn makrell i Norge.
- Vi må langt tilbake for å finne så lavt tall. Eksporten på 9 000 tonn for januar måned er også på et historisk lavt nivå. Vi må tilbake til 1990 for å finne et lavere eksportvolum i januar måned, forklarer Johnsen.

Prisbildet er fortsatt høyt sammenlignet med tidligere år, og sammenlignet med januar i 2025, er prisen på hel fryst makrell under 600 gram hele 65 prosent høyere. Samtidig falt prisen noe fra desember.
Forventer et betydelig konsumfall
- 2026 blir et svært uvanlig år for makrellen. Tilførselen globalt er ikke tilstrekkelig til å møte etterspørselen, og prisene har dermed økt kraftig. Effekten av denne prisveksten er ikke tatt fullt ut i markedene mot konsument ennå, men dette vil gi et betydelig konsumfall, sier Jan Eirik Johnsen.
- For industrien i Norge og den lokale verdikjeden er dette en krevende situasjon, og det er vanskelig å si hva de kortsiktige og langsiktige effektene blir. Norsk makrell står godt i flere markeder, men det nye prisnivået vil bidra til at makrellen konkurrerer med andre arter enn tidligere, sier Jan Eirik Johnsen.
Les mer om sjømateksporten her på Norges sjømatråd.