Sildelaget søker ny kontrollør
Norges Sildesalgslag søker kontrollør for snarlig tiltredelse
24.02.2016 08:57Norges Sildesalgslag er en landsomfattende salgsorganisasjon for pelagiske fiskeslag lokalisert i Bergen. Sildelagets målsetting er å være en ledende og internasjonal aktør i pelagisk fiskerinæring. Sildelagets auksjon omsatte i 2015 for
6,9 milliarder NOK i 2015 og er den største og viktigste markedsplass for pelagisk fisk i Europa. Norges Sildesalgslag har rundt 40 ansatte, herunder en kontrollavdeling med pt 3 kontrollører og en kontrollsjef som opererer langs kysten.
Vi søker ny
KONTROLLØR
for snarlig tiltredelse.
De viktigste arbeidsoppgavene er:
- Praktisk utøvelse av kontroll ved landing og omsetning av pelagisk fisk innenfor Sildelagets myndighetsområde
- Kontrollere i henhold til instruks for kontrollvirksomheten, inkludert kvalitetskontroll
- Gi råd i reklamasjonssaker
- Skriftlig rapportering fra virksomheten
- Være oppdatert på gjeldende regelverk og bestemmelser
- Veiledning innenfor kontrollområdet
- Delta i planlegging av kontrollvirksomheten
Ønskede kvalifikasjoner:
- Utdannelse og/eller erfaring innen fiskeri
- Kjennskap til og kunnskap om pelagisk næring spesielt
- Kunnskap innen kvalitetsbedømmelse av fisk
- Engelskkunnskaper
- IT-kunnskaper på brukernivå
- God muntlig og skriftlig kommunikasjonsevne
Vi ønsker en person med gode evner til samhandling med andre. Selvstendighet og evne til praktisk problemløsning og systematikk er alle egenskaper som er viktige i denne stillingen.
Det er ønskelig at kandidaten bor sentralt i Nord-Norge. Stillingen rapporterer til kontrollsjef. En god del reisevirksomhet må påregnes.
Vi tilbyr:
- Konkurransedyktige lønnsbetingelser
- Pensjonsordning
- Tjenestebil
- Etablerte arbeidstidsordninger
Spørsmål om stillingen kan rettes til kontrollsjef Tony Hatland, tlf. 55 54 95 00
Søknad med CV kan sendes til [email protected] innen 29.02.2016